Kosmetické studio Kosmetika Pavla - 13 let odborné praxe

Chemický peeling

Chemickým peelingem rozumíme aplikaci látek kyselé povahy na pokožku za účelem vyvolání podráždění s následným procesem hojení a obnovy zdravé tkáně.

AHA peeling je povrchový typ chemického peelingu, který je prováděn alfa-hydroxy kyselinami.

Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek, akné, zjemnění jizev po akné, rozšířené póry, mastná pleť, rosacea (musí schválit dermatolog), stařecké a sluneční hyperkeratózy, změny pigmentu. Stejně jako většina metod, jež slouží k odstranění vrásek, i chemický peeling je nutno opakovat, aby došlo k dosažení vytyčeného cíle.

 

Přípravky 

Pro lepší efekt je nutno aplikovat 10 - 14 dnů před ošetřením chemickým peelingem G10 AHA přípravnou zjemňující emulzi. Jedná se o mléčnou emulzi s obsahem 10% kyseliny glykolové. pH přípravku je 3,5 což zaručuje minimalizaci nepříjemných pocitů na pleti.

Chemický peeling - G30 a G35 AHA GlykoHyal - kyselina glykolová je nejčastěji používaná ovocná kyselina, má velmi dobré účinky    - regeneruje keratinocity, zvyšuje kvalitu fibroplastů a stimuluje tvorbu kolagenu. Viditelně zvyšuje tonus (napětí) pleti a hydrataci, obnovuje normální strukturu pokožky, vyhlazuje mírné vrásky, homogenizuje pleť.

Neutralizační roztok po AHA peelingu na pleť se aplikuje postřikem s následným oplachem vodou.

 

Princip působení AHA peelingu

podráždění - krátkodobá aplikace AHA peelingu vyvolá podráždění pokožky

zánět - postupně se rozvíjí zánět mírného stupně (bez infektu) se začervenáním, někdy mírným svěděním a zvýšením teploty pokožky v místě aplikace.

hojení - v procesu hojení vzniká nová tkáň, která nahrazuje tkáň poškozenou, vykazující estetický defekt.

Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5 -14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Chemický peeling se nepoužívá u těhotných žen, při kojení, při autoimunitních onemocněních (zvláště keratózy), při častém výskytu oparu, při léčbě deriváty vitamínu A proti akné, při ozařování, po spálení pokožky na slunci nebo soláriu, při jakémkoliv akutně probíhajícím onemocnění.

 

Aktuální akce

Parafínový zábal na ruce

Parafinový kosmetický vosk je velmi vhodný pro vaše ruce ,a to jak v zimním tak i v letním období. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny, bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek a má léčebný charakter. Parafínový vosk je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají a pokožka si lépe udržuje hydrataci. Pokožka pak působí zdravějším dojmem, je hladká a to jak na rukou tak i na nohou.

Celý článek...
 
Reiki

Reiki energie obsahuje jedinečnou moudrost a sama směřuje tam, kde je jí nejvíc třeba. Lze ji použít jako dodatek k jakýmkoli jiným léčebným metodám. U mnohých druhů potíží se často úleva dostaví ihned. A léčebné a harmonizující účinky nezasahují pouze klienta, ale i terapeuta. Naplňují oba klidem, radostí a životodárnou silou.

Celý článek...

Naši partneři