Kosmetické studio Kosmetika Pavla - 13 let odborné praxe

Poradenství

V těchto aktualitách najdete odpovědi na Vaše dotazy týkající se kosmetiky a kosmetických služeb. Vaše dotazy mi prosím pište na můj email.

Faktory působící na kůži

Volné radikály

Volné radikály napadají zdravé buňky v těle. Jeden spolu s dalšími způsobí řetězovou reakci nazývanou oxidaci, která vede k poškození a stárnutí kůže. Projevuje se mimickými vráskami, nerovnoměrnou barvou a tónem pokožky, ztrátou pevnosti a elasticity. (Př. oloupané jablko hnědne). Vráska je vlastně postupně narušení kůže, pomaleji se regeneruje, ztrácí schopnost obnovovat se. Snižuje se produkce kolagenu, povolují vlákna elastinu, svaly v podkoží ochabují.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou molekuly kyslíku s jedním elektronem navíc - ty přitahují volné radikály a neutralizují je. Proto je musíme neustále doplňovat - vitamíny A, E, C, selen, zinek, zelený čaj, ovoce, zelenina, atd.

 

Informace o struktuře kůže

Kůže má tři vrstvy - pokožku, škáru a podkoží. Kůže je největší orgán našeho těla, pokrývá dva čtvereční metry a může vážit až tři kilogramy. Kůže dospělého obsahuje průměrně přes 300 milionů kožních buněk.

Pokožka

Pokožka je svrchní vrstva kůže (rohová vrstva), je to oblast, které se dotýkáte, kterou cítíte a vidíte. Tato vrstva je silná asi jako list jemného papíru, avšak dodává kůži všechny obranné vlastnosti a pomáhá zabraňovat působení slunečního záření, mikrobů, bakterií, tepla a chladu.

Škára

Škára zde se nachází kolagen, jež dodávají kůži pružnost a odolnost - pevnost. Elastinová vlákna, jež dávají možnost natáhnout se a vrátit do původní podoby - pružnost, potní a mazové žlázy - hebkost a hydratace.

Podkoží

Podkoží dává kůži tvar, kontury, podkladem pro ostatní vrstvy, spojuje se svaly a tkáněmi pod ní. Zde se nacházejí melanocyty (buňky), jež dávají kůži barvu.

 
Více článků...

Aktuální akce

Parafínový zábal na ruce

Parafinový kosmetický vosk je velmi vhodný pro vaše ruce ,a to jak v zimním tak i v letním období. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny, bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek a má léčebný charakter. Parafínový vosk je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají a pokožka si lépe udržuje hydrataci. Pokožka pak působí zdravějším dojmem, je hladká a to jak na rukou tak i na nohou.

Celý článek...
 
Reiki

Reiki energie obsahuje jedinečnou moudrost a sama směřuje tam, kde je jí nejvíc třeba. Lze ji použít jako dodatek k jakýmkoli jiným léčebným metodám. U mnohých druhů potíží se často úleva dostaví ihned. A léčebné a harmonizující účinky nezasahují pouze klienta, ale i terapeuta. Naplňují oba klidem, radostí a životodárnou silou.

Celý článek...

Naši partneři