Kosmetické studio Kosmetika Pavla - 13 let odborné praxe

Informace o struktuře kůže

Kůže má tři vrstvy - pokožku, škáru a podkoží. Kůže je největší orgán našeho těla, pokrývá dva čtvereční metry a může vážit až tři kilogramy. Kůže dospělého obsahuje průměrně přes 300 milionů kožních buněk.

Pokožka

Pokožka je svrchní vrstva kůže (rohová vrstva), je to oblast, které se dotýkáte, kterou cítíte a vidíte. Tato vrstva je silná asi jako list jemného papíru, avšak dodává kůži všechny obranné vlastnosti a pomáhá zabraňovat působení slunečního záření, mikrobů, bakterií, tepla a chladu.

Škára

Škára zde se nachází kolagen, jež dodávají kůži pružnost a odolnost - pevnost. Elastinová vlákna, jež dávají možnost natáhnout se a vrátit do původní podoby - pružnost, potní a mazové žlázy - hebkost a hydratace.

Podkoží

Podkoží dává kůži tvar, kontury, podkladem pro ostatní vrstvy, spojuje se svaly a tkáněmi pod ní. Zde se nacházejí melanocyty (buňky), jež dávají kůži barvu.

 

Aktuální akce

Parafínový zábal na ruce

Parafinový kosmetický vosk je velmi vhodný pro vaše ruce ,a to jak v zimním tak i v letním období. Parafínový vosk obsahuje kolagen, vitamíny, bělící extrakt, zabraňuje tvorbě vrásek a má léčebný charakter. Parafínový vosk je ropný produkt, který velmi dobře udržuje teplotu a tím dochází ke zlepšení krevního oběhu. Póry pokožky se působením tepla otevřou a výživné látky se lépe vstřebávají a pokožka si lépe udržuje hydrataci. Pokožka pak působí zdravějším dojmem, je hladká a to jak na rukou tak i na nohou.

Celý článek...
 
Reiki

Reiki energie obsahuje jedinečnou moudrost a sama směřuje tam, kde je jí nejvíc třeba. Lze ji použít jako dodatek k jakýmkoli jiným léčebným metodám. U mnohých druhů potíží se často úleva dostaví ihned. A léčebné a harmonizující účinky nezasahují pouze klienta, ale i terapeuta. Naplňují oba klidem, radostí a životodárnou silou.

Celý článek...

Naši partneři